Basın Duyurusu 1: (10 Eylül 2009)

Sellerden Sonra Şirketler Kapanmayabilir. Çözüm: İş Sürekliliği Planları

Son günlerde yaşadığımız sel baskınları otuzdan fazla can aldı, birçok kayıba yol açtı, birçok kuruluşun da yitip gitmesine yol açacak. Ölenler için ulusumuzun başı sağolsun, daha sonra oluşacak felaketlerde insan yitirilmemesi için önlemler alalım. Sel sırasında yitirilen malların değerinin 90 Milyon Doları bulduğu belirtiliyor.

Öte yandan on yıldır tüm ülkelerde yoğun biçimde kullanılan İş Sürekliliği Planları ülkemizde halâ gözardı ediliyor. Oysa geçerli bir İş Sürekliliği Planı olan bir kuruluş, selden, depremden, kuş gribinden, günlerce elektrik ve doğalgaz kesintisinden, bilgisayarlarının göçmesinden, dövizin değerindeki olağandışı değişiminden, tedarikçilerinin piyasada çekilmesinden sonra da yaşamını sürdürebilir. Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerinde hizmet veren 1,250 kuruluşun 1,000 tanesi 11 Eylül yıkımı sonrası yaşamına son vermiş, İş Süreklili Planı olan 250 kuruluş ise yaşamını sürdürmüştü.

Bu konunun ülkemizdeki kuruluşlar için yaşamsal önem kazandığını düşündüğümden, çeyrek yüzyıllık bilgi teknolojileri ve İş Sürekliliği deneyimim sonrası tüm emeklerimi İş Sürekliliği konusunda yoğunlaştırmaya karar verdim. Bunun ilk adımı olarak da Türkiye’nin ilk bağımsız İş Sürekliliği sitesini kurdum. Yazılarımı bu aydan itibaren düzenli olarak sitemde yayınlayacağım, dileyen tüm kuruluşlara da danışmanlık yapmak üzere kolları sıvadım. Yurtdışından başvuran kişi ve kuruluşlara da son on yıldır olduğu gibi elimden geldiğince bilgi ve destek vermeyi sürdürüyorum.

İş Sürekliliği’nin tanımı ve dünyadaki gelişimi konusundaki yazımı ve diğer kaynakları aşağıdaki bağlantı aracılığıyla girebileceğiniz sitemde bulabilirsiniz. Ayrıca değerli basın mensupları ya da konuya ilgi duyanlar bana e-posta ya da telefonum aracılığıyla başvurabilirler.

http://www.issurekliligi.org ya da http://www.issurekliligi.tr.gg

Sevgi ve saygılarımla,

Aydın Ergil

(542)243-1560

İş Sürekliliği Türkiye

aydinergil@gmail.com

issurekliligi@gmail.com

Açıklama: Adreslerini internet üzerinde yayınlayan 125 yazara ve basın çalışanına 10 Eylül’de gönderildi. Bunlardan 13 adedi geçersiz adres ya da dolu posta kutusu nedeniyle geri geldi. Konuyu araştıran ya da bilgi isteyen bir tek basın çalışanı olmadı. Gelişme olduğunda bu sayfaya eklenecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: